Login

Knowledgebase
Efsane: Ejderhalar Mirası: Bot kullanımı nedir?
Posted by Support on 26 April 2012 04:22 PM

Oyun içinde harici programları kullanmak yasaklanmıştır (bkz. oyun kuralları, madde 3). Yani oyun içi olanakları iyileştiren, otomatik hale getiren yabancı hiçbir program (örn. bot, hile) kullanılamaz. Efsane: Ejderhalar Mirası'nda, bu tür yabancı programların ve hilelerin yaptıklarını devamlı takip eden ve kullanıcılarını belirleyen bir yazılım gömülüdür. 

Sözü edilen türde yabancı program kullandıkları tespit edilen oyuncular, 200  altın cezaya çarptırılırlar. Ceza miktarı konusunda tartışmalar ve durumun inkarı söz konusu değildir ve bu durumlarda ısrar etmek bir şey kazandırmaz. Bot kullanımı, kullanıcılarına haksız avantaj sağladığından sadece oyuna değil aynı zamanda diğer oyunculara da zarar verir. 

Oyunda bot kullandığından şüphelendiğiniz oyuncular olduğu takdirde bunu destek birimine bildirmeyin. Otomatik çalışan anti hile yazılımı, her bot kullanımını istisnasız tespit edebilme özelliğine sahiptir ve desteklenmesi gerekmez. Bu sebeple, oyuncuları şüpheli konumuna koymanın bir anlamı ve gereği yoktur.


Didn't find what you are looking for? Create a ticket by clicking on the button below.

Submit a Ticket